Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Robienie zakupów

Jeśli chcesz nabyć środki do dezynfekcji rąk, kliknij tutaj

Nawet do pięciu milionów bakterii może bytować na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty, które powodują poważne choroby. Dlatego higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, szpitalach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka czy mięsa (przede wszystkim z drobiu), bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]