Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz komfortowy w użytkowaniu. Trzeba też pamiętać, iż jest to ciekawy element aranżacji pokoju dziennego. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu rodzajów stolików. Jaki jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika trzeba rozważyć parę czynników. W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń domu? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź gazetę? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam podjęcie decyzji.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko dobrze zagospodarować niewielką przestrzeń salonu, ale też bez trudu zadbać o jego czystość. Warto zastanowić się także kupnem stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i pięknie się prezentują.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele o kształcie plastra miodu można bez ograniczeń zestawiać z dowolną ilością modułów. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę w większym gronie znajomych, rekomenduje się ławy albo stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z owalnym blatem będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to powinno się rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z europalet. Niestandardowym pomysłem jest używanie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien sięgać wysokości siedziska, czyli mniej więcej 45-50 cm. Jeżeli planujemy postawić go z boku szezlonga, to dla pełnej wygody użytkownika powinien sięgać do wysokości podłokietnika.