Sukienka rozkloszowana – dla różnych typów figury

Robienie zakupów

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem ubioru. Większość dziewczyn z pewnością posiada we własnej szafie co najmniej kilka typów sukienek odpowiednich na rozmaite okazje. Obecnie bardzo popularna jest sukienka rozkloszowana, która jest rewelacyjnym wyborem dla kobiet o niestandardowej figurze.

Sukienka rozkloszowana – jakie ma cechy charakterystyczne?

Sukienka rozkloszowana to przede wszystkim leżący bardzo blisko ciała górny element – tkanina opina sylwetkę, a tym samym wyraźnie ją podkreśla. Najczęściej już od wysokości bioder sukienka zaczyna się poszerzać. Na skutek tego nie opina mocno ud, tym samym ich nie uwydatnia. Większość sukienek rozkloszowanych kończy się zaraz przed kolanem – pięknie podkreślają one więc nogi, ale równocześnie nie sprawiają, że stylizacja prezentuje się wulgarne. Może właśnie z tego powodu sukienki rozkloszowane cieszą się od jakiegoś czasu rosnącym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – jaka kobieta może po nią sięgnąć?

Ten rodzaj sukienki spodoba się posiadaczkom szerokich bioder i umięśnionych ud. Sukienka rozkloszowana skutecznie ukrywa mankamenty sylwetki, podkreślając odpowiednio górną część ciała. Wielu stylistów poleca sukienki rozkloszowane także kobietom, których figura wyróżnia się mocnymi barkami. Rozkloszowana dolna część sukienki sprawia wszak, że sylwetka zyskuje wyważone proporcje. Jeżeli jeszcze w pasie sukienki rozkloszowanej znajdzie się pasek lub wstawkę z materiału w ciemniejszym kolorze, to figura zyska nadzwyczaj pożądany kształt klepsydry. Sukienek tego rodzaju muszą natomiast unikać kobiety ze sporą nadwagą. Sukienka rozkloszowana rewelacyjnie sprawdza się zarówno na oficjalnych wyjściach, jak i trochę mniej formalnych imprezach – wszystko zależy od koloru materiału, z którego została wykonana. Na chwilę obecną takie sukienki kupić można nie tylko w sklepach tradycyjnych, ale też w sklepach oferujących sprzedaż online. To drugie rozwiązanie to same zalety – sklep prowadzący sprzedaż internetową posiada na ogół wyjątkowo szeroki asortyment, a zamówiona sukienka dostarczona zostanie pod wybrany adres. Do tego w takich sklepach dostać można większe rozmiary, których zazwyczaj w sklepie stacjonarnym zwyczajnie nie ma.