Tablice korkowe wciąż są nam potrzebne

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zazwyczaj wykorzystujemy tablice korkowe?

Głównie spotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (turniejach, wizytach gości, olimpiadach czy balach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą pisać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na przeróżne okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto zastosować tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednak pamiętać, by tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – wykorzystaj je w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak pragniemy zastosować tego rodzaju tablice w domu, warto skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wykonywane są w ramach drewnianych, aluminiowych bądź z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w wielu kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, błękitny, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, srebrne, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, wobec tego każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można wykorzystać tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w konkursach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, aby zaznaczać kolorowymi pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.