Zasłony czy rolety dzień noc? Nie wybieraj!

Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

W trakcie urządzania pokoi stoimy przed wyborem: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy zdarzają się przypadki, kiedy te dwa elementy – rolety dzień noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach poświęconych urządzaniu wnętrz odkryliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień i noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: salonie, dziecięcym pokoju lub kobiecej sypialni, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. W jakich kolorach? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o jasnoszarej, białej bądź kremowej barwie. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firankę możesz dobrać w intensywniejszej barwie. Urozmaici to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam dywanu, poduszek, mebli i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy także kilka pomysłów na zgranie rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie barw (np. bieli, beżu, szarości, brązie). Kolejna propozycja to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony dobierz pasujący do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy, modne kropki, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz delikatna zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na aranżację pomieszczenia. Czy masz odwagę sprawdzić ten stylowy duet w swoim mieszkaniu?