Czy warto zapisać się na kurs górski?

Nauka Podróże i turystyka Rozrywka

Sprawdź więcej informacji o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, a zarazem są piękne. Praktycznie co parę dni, a najczęściej w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd tym, którzy miłują wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, aby nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są konieczne w czasie przeróżnych niefortunnych sytuacji. Szkolenie obejmuje również reguły właściwego działania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma kilkunastoletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które z reguły mają nie więcej niż sześć osób. Skutkiem tego zdobywanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie opanować najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]