Nowe hobby Polaków – grillowanie

Rozrywka

Imprezy przy grillu to obecnie naprawdę rozpowszechniony sposób spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół bądź rodziny. Na imprezach przy grillu na ogół ograniczamy się do pieczenia kiełbaski, sporadycznie też szaszłyków. Tymczasem za pomocą grilla przyrządzimy o wiele więcej smacznych potraw!

Grillowanie – akcesoria i dodatki

Nie da się oczywiście grillować bez grilla. W sprzedaży znajduje się naprawdę duży wybór tego typu urządzeń. Zależnie od ilości funduszy, które planujemy wydać na grilla, możemy kupić grille węglowe, gazowe lub elektryczne. Naprawdę często kupowane są węglowe. Ich plusem jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Do tego, aby przyrządzić na nich apetyczne dania, nie jest nam potrzebny ani dostęp do energii elektrycznej ani butla z gazem. Jednak niezależnie od tego, na jaki rodzaj grilla się zdecydujemy, niezbędne nam będą także inne akcesoria: wykonane z aluminium tacki, kosze przeznaczone do grillowania ryb czy najróżniejszej wielkości szczypce. Trwałość tego urządzenia zwiększa jego odpowiednia konserwacja, dlatego unikać należy na koniec grillowania zalewania grilla wodą. Nie należy zapominać też, że po każdym grillowaniu powinno się grill starannie umyć.

Grillowanie – co możemy przygotować na grillu?

Gdy brakuje nam pomysłów na potrawy z grilla, możemy szukać inspiracji w Internecie. Pojawiło się w nim bardzo dużo portali, które w całości poświęcone są kulturze grillowania. Wyszukać można na nich bardzo dużo przepisów nie tylko na dania z różnych gatunków mięs, ale także na pieczone owoce, warzywa oraz ryby. Nie możemy zapomnieć, że grillowanie jest sztuką – produkty, które będziemy przyrządzać na grillu należy wcześniej odpowiednio przygotować, na przykład zanurzając je w marynacie. Zdecydowanie najczęściej rozpalamy grill w okresie wiosenno-letnim. Tymczasem spotkania przy grillu możemy organizować niezależnie od pory roku. Jeśli natomiast chcemy grillować podczas deszczu, pamiętajmy o kupnie grilla , który wyposażony jest w pokrywę. Tego typu grill sprawdzi się również podczas wietrznej pogody.