Organizacja lekcji biologii na żywo

Rozrywka

Jeżeli Twoje dziecko nie jest zadowolone ze sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkole, a chce poznać bliżej procesy występujące w przyrodzie, skorzystaj z oferty lekcji przyrody na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek oraz gimnazjów, jak także dorośli miłośnicy natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak nauka może stać się przyjemnością

Każdy uznany pedagog zdaje sobie sprawę, o ile skuteczniejsza jest nauka przez bezpośrednią obserwację. Atrakcyjność takich lekcji sprawia, że przekazywane w ten sposób informacje pozostają w pamięci na dłużej. Ma to szczególne znaczenie gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo dają możliwość integracji sensorycznej. Uczestnicy za pośrednictwem węchu, dotyku mogą poznawać rzeczywistość. Takich doznań nie umożliwiają dzieciom tradycyjne zajęcia szkolne. Empiryczne doznania uaktywniają większe partie mózgu, pozostawiając długotrwałe ślady. Daje to podstawy do przemyśleń. A na tym, w głównej mierze polega nauka, by nie opanowywać wyłącznie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich przyczyn oraz skutków.

Czynny udział podczas lekcji biologii na żywo, jest ich główną wartością. Rozwijają zdolności interpersonalne, jak i wyrażania własnych sądów. Właśnie takie ćwiczenia, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy będą mieć wpływ na rozwój nauki.