Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Relaks na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania znana w Polsce od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak wspaniałe widoki. Rafting Dunajcem to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting Dunajcem to też doskonała alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak obfitujący w wiele przeszkód i zakoli podaruje wiele niezapomnianych emocji.