Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Oferta trekkingów w najlepszej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Wędrówki po najwyższych szczytach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi upora się każdy turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna okaże się też obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi są niekiedy prowadzone w bardzo trudnym obszarze, a to powoduje, że niezbędne stają się narzędzia ułatwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ zapewnią stabilizację również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je można również wiosną. Na trudnych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne są właściwe umiejętności – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz w innych miejscach

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle są niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich górach – polscy górołazy często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach K2 oraz Broad Peak.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]