Czy warto ćwiczyć z hantlami?

Sport, rekreacja, hobby

Wysiłek fizyczny to zdrowie, a specjaliści w zakresie dietetyki ostrzegają, że za kilka lat, aż dwadzieścia procent dorosłych ludzi na świecie, będzie cierpieć z powodu nadwagi, która będzie powodować groźne choroby układu kostnego oraz serca. Nie należy więc czekać, aż nasza kondycja fizyczna będzie w dramatycznym stanie, lecz należy od razu rozpoczynać ćwiczenia. Na początek, nie zaleca się trudnych sportów czy zestawów ćwiczeń – specjaliści dopasują takie ćwiczenia, które będzie można wykonać w domu. Przydatne mogą się być również różne przedmioty, ułatwiające wyrobienie formy, jak na przykład hantle.

Z jakiego powodu wybrać hantle?

Hantle to drobne ciężarki, o rozmaitej wielkości, jakie można użyć do ćwiczeń fizycznych. Stosuje się je zarówno do treningu rąk, jak i kończyn dolnych. Hantle pozwalają na wzmocnienie mięśni – w przypadku rąk, są to choćby mięśnie trójgłowe. Należy jednakże pamiętać o tym, że zbyt intensywny trening może prowadzić do przemęczenia, a nawet do zerwania danych ścięgien. Właśnie z tego powodu, nim zdecydujemy się na treningi siłowe z hantlami, należy skonsultować się z doświadczonymi trenerami. Jeśli jednak mamy zamiar zacząć treningi w warunkach domowych, warto rozpocząć od ćwiczeń z niewielkimi obciążeniami, jak chociażby hantle o wadze 1/4 lub 1/2 kg.

Gdzie można kupić hantle?

Hantle można kupić chociażby w zwyczajnych sklepach z wyposażeniem sportowym. Dostępne są także w sklepach internetowych, w których zakupy z reguły okazują się bardziej opłacalne cenowo. Zwykle przy zakupie mniejszych hantli, nie wyłożymy na to wysokich kwot. Ważne jest natomiast, by zawsze wybierać sprzęt renomowanych firm, wykonany z najlepszych materiałów.