Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Kilimandżaro wyprawa. Dowiedz się więcej na http://bit.ly/2VTjyr4

Wspinaczka na górskie szczyty to pragnienie dużej części turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają głównie możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, malownicze krajobrazy, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza należytą preparację – ze względu na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zaopatrzyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed rozwojem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]