Na rozwój mięśni – wioślarz treningowy

Sport, rekreacja, hobby

W kilku ostatnich latach w naszym kraju rośnie ilość osób zainteresowanych sportami wodnymi, m. in. wioślarstwo. Co ciekawe, nie zawsze są to osoby młode – tą pasją zaraża się zarówno marząca o wysokich rezultatach w tym sporcie młodzież, jak i osoby na emeryturze, które chcą dbać o swoją formę. Istotne jest jednak to, aby wystarczająco intensywnie trenować, nim wybierzemy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo daje się wszak również trenować na siłowni dzięki wioślarzowi treningowemu.

Co można zyskać ćwicząc na wioślarzu treningowym?

Pozycje, jakie się przyjmuje w czasie wiosłowania, pozwalają na wzmacnianie mięśni i odpowiednich nawyków postawy. To jednakże nie koniec! W trakcie używania wioślarza treningowego, zmuszeni jesteśmy też do używania górnych partii mięśni, tj. ramion oraz torsu. To znakomite treningi wytrzymałościowe, jakie dają efekt podobny do regularnego ćwiczenia na drążku. Wioślarstwo to dziedzina zmuszająca do utrzymania nienagannej postawy – nie jest to jednak recepta na poradzenie sobie z kłopotami z kręgosłupem. Osobom cierpiącym na kifozę, skoliozę lub podobne wady postawy, którym potrzebna jest regularna gimnastyka, nie poleca się jednak treningów na tym sprzęcie, gdyż jest to standardowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – ćwicz w kiedy zechcesz

Wioślarz treningowy to urządzenie, które pojawia się w większości klubów fitness, jednak można również trenować na nim we własnych czterech ścianach. Ciągnąc za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym ulokowany jest ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są ruchy, jakie wykonuje wioślarz w zwykłych warunkach. Urządzenie to nie kosztuje wiele – ceny oscylują w granicach od tysiąca do 2-3 tysięcy złotych i zależą od tego, czy jest to wersja prosta czy profesjonalna. Warto zauważyć, że w sklepach internetowych można nabyć go nieco taniej niż w sklepie stacjonarnym. Powinno się jednakże bezwzględnie zwracać uwagę, by kupić takie urządzenie do treningów, które posiada stosowne certyfikaty. O poradę odnośnie dostosowania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań lepiej zapytać doświadczonych konsultantów sklepu.