Orbitrek – szybkie spalanie kalorii

Sport, rekreacja, hobby

Sprzęty do ćwiczeń pozwalają na szybkie pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Ich zaletą jest również fakt, iż z nimi możemy ćwiczyć we własnym domu – nie trzeba urządzać ćwiczeń w terenie lub każdego dnia wybierać się do klubu fitness. Jest to naprawdę istotne dla tych, którzy nie mają wystarczająco wiele wolnych chwil, bo nierzadko akcesoria tego rodzaju umożliwiają załatwienie w tym samym czasie innych zadań. Nic zatem dziwnego, że tego rodzaju akcesoria zyskały spore uznanie na całym świecie – a szczególnie rowery treningowe i orbitrek. Jak jednak są one skonstruowane? Czemu dobrze trenować na orbitreku? Jakie mięśnie można z jego zastosowaniem wyćwiczyć?

Orbitrek – jak działa?

Orbitrek, określany również jako maszyna eliptyczna umożliwia poruszenie identycznych mięśnie, co w razie sportowego chodu – a więc prawie całego ciała. Z tego powodu bywa on rekomendowany osobom, które zamierzają łatwo schudnąć – pozwala na spalenie nawet ośmiuset kcal podczas 60 minut, co jest wynikiem lepszym niż w razie pływania oraz chodzenia z kijkami. To oczywiście nie jedyna zaleta, jaką posiada orbitrek – doskonale ćwiczy mięśnie brzucha, w związku z czym polecany jest osobom z dużym brzuszkiem. Zaangażowanie dużej ilości mięśni sprawia również, że orbitrek poprawia kondycję, zaś już pół godziny ćwiczeń potrafi naprawdę polepszyć samopoczucie.

Orbitrek – w mieszkaniu czy klubie?

We względu na swoje różne plusy orbitrek jest stosowany w niemal wszystkich siłowniach. Decydując się na regularne treningi, musimy jednak być gotowi również na spore wydatki. Dlatego bardziej trafionym pomysłem w wielu przypadkach może okazać się zakup własnego orbitreku. Na szczęście nie będzie to problematyczne – takie urządzenia dostępne są w wielu sklepach. Warto nabyć go online – w ten sposób nie tylko łatwiej wyszukamy najlepszy sprzęt, ale również wydamy mniej, bo sklepy internetowe zwykle proponują mniejsze ceny niż stacjonarne.