Rower stacjonarny – dobre strony

Sport, rekreacja, hobby

Rower stacjonarny to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają chwili na treningi na dworze, a mimo to chcą wypracować zadowalającą formę. Jego zalety są zbliżone do tych, które daje nam tradycyjny jednoślad – potrafi podnieść kondycję oraz wymodelować mięśnie nóg czy pleców. Poza tym nie stwarza niebezpieczeństwa kontuzji, można ćwiczyć na nim w złą pogodę i umożliwia organizowanie treningów zajmujących tylko kilkanaście minut – jeśli, rzecz jasna, korzystamy z niego nie w klubie, a w swoim mieszkaniu. Nic zatem zaskakującego, iż jest naprawdę często wybierany.

Rower stacjonarny – który kupić?

W sklepach dostępne są trzy najważniejsze rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz na elektromagnes. Mechaniczne charakteryzują się najniższą ceną, jednak najłatwiej też je uszkodzić. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym tarciem będzie trochę droższy, jednak jednocześnie bardziej niezawodny oraz wygodniejszy. Rowery tego typu są również często wyposażone w licznik, który ułatwi organizowanie ćwiczeń – zlicza spaloną energię, „przejechane” kilometry puls i pozostałe parametry.

Ile zapłacimy za rower stacjonarny?

Klubowy rower stacjonarny będzie sporym kosztem. Szczęśliwie w mieszkaniu często nie będzie on niezbędny – bez problemów sprawdzi się rower wyposażony tylko w najważniejsze funkcje. Najprostsze modele nabędziemy nawet za niecałe 300 PLN, zaś za dwukrotnie większą sumę sprzedawane są modele z licznikiem oraz wieloma przydatnymi dodatkami.