Rower treningowy poziomy – czym różni się od zwykłego

Sport, rekreacja, hobby

Rower poziomy ma wiele atutów. Jest zdecydowanie szybszy od zwykłego, zaś bardziej komfortowe ułożenie powoduje, iż świetnie zdaje egzamin na dłuższych trasach. Na rowerze poziomym łatwiej też wyćwiczymy większe partie mięśni. Pomimo tego posiada także wady, które powodują, iż nieczęsto spotyka się go na naszych drogach. Najważniejszą wśród nich okazuje się z całą pewnością niewielka sterowność, która w dużym stopniu wpływa na technikę jazdy. Szczęśliwie tej wady nie ma rower treningowy poziomy, który zdobywa wielkie uznanie wśród bywalców siłowni. Co ważne, z jego zalet mamy szansę skorzystać również we własnym mieszkaniu, bo takie rowery dostępne są w sklepach internetowych w niskich cenach. Co więc oferuje nam rower treningowy poziomy? Czemu warto go użyć?

Rower treningowy poziomy – budowa

Rower treningowy poziomy oczywiście przypomina zwykły rower stacjonarny, lecz w przeciwieństwie do niego nie posiada siodełka, a większy fotel. To sprawia, że ćwicząc na nim wykorzystujemy inne partie mięśni, sprawiając tak, iż trening będzie zdecydowanie wydajniejszy oraz umożliwia wykonywanie wtedy innych ćwiczeń. Współczesne rowery treningowe poziome najczęściej posiadają również wbudowany licznik, który wskaże nam, jak dużo kalorii spaliliśmy oraz jakie mamy ciśnienie.

Rower treningowy poziomy – plusy

Jak już napisaliśmy, najważniejszym plusem, jaki posiada rower treningowy poziomy okazuje się to, że za jego pomocą możemy wytrenować więcej mięśni. Charakterystyczna pozycja powoduje też, iż stawy są na nim mniej dociążone – z tego powodu bez problemów mogą ćwiczyć z nim także wszyscy walczący z nadprogramowymi kilogramami. Budowa roweru treningowego poziomego powoduje też, iż podczas treningu nie doskwierają bóle lędźwi. Powinniśmy oprócz tego dodać, iż w sklepach znajdziemy też rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie ma cechy tradycyjnego roweru.