Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Wszystko o Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, niemniej jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć znowu ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wytyczono w nich także proste szlaki

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które w ciągu dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i dość strome stoki, wytyczono w nich także mnóstwo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również w atrakcyjny sposób zimę

Początkujących miłośników trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji, jak również procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób bardzo trudna, lecz jej uczestnicy z pewnością jej zapamiętają ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na Tofany czy grupę Dolomiti di Sesto.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]