Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to wiele elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Kłopoty sprawia też samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]