Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Podróże i turystyka Porady i tutoriale Tematyka stron internetowych

Zajrzyj tutaj jeśli chcesz poznać atrakcje turystyczne w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz z trudem można odnaleźć się w natłoku wiadomości o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie odszukają schroniska młodzieżowe, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i muzea zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. czar lokalnego folkloru, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Lista ambasad i proste rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego