atrakcje turystyczne w małopolsce, ładne miejsca w małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Podróże i turystyka Porady i tutoriale Tematyka stron internetowych

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz z trudem można odnaleźć się w zalewie informacji o najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odszukają hotele, motele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, jak również galerie i zabytki zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, piękno lokalnego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Przydatne rozmówki i wykaz konsulatów – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne tatrzańskie miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale też w m.in w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego