Kosmetyki naturalne – na bazie czystych, ekologicznych roślin

Robienie zakupów Uroda

Sprawdź, gdzie zamówić kosmetyki ekologiczne, wejdź na houseofbeauty.com.pl

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz cechują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

Do wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie naturalne kosmetyki można kupić w Polsce?

Największym wyborem szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]