Mydło Aleppo nie tylko dla alergików

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Uroda

Chorzy z problemami skórnymi nie mogą używać zwykłego mydła. Obecne w nim związki – a zwłaszcza aromaty – mogą powodować dodatkowe podrażnienia. Dlatego tak często sięgają oni po mydła hipoalergiczne, niezawierające zbędnych dodatków. Nie wywołują one wysypek, ale nie pomagają w ich schorzeniach. Takie zalety ma zaś mydło Aleppo. Jest ono wytwarzane tylko z dostępnych w przyrodzie składników, a oprócz tego korzystnie działa na zdrowie cery. Kiedy dobrze po nie sięgnąć? Z czego konkretnie jest wytwarzane?

Sekret skuteczności mydła Aleppo

Mydło Aleppo robione jest na Biskim Wschodzie i wykorzystuje się do tego, jak już napisaliśmy, wyłącznie niesyntetyczne składniki. Najistotniejsza jest oliwa z oliwek, która łączona jest z morskim wodorotlenkiem sodowym, przez który mydło się pieni, a na końcu z wyciągiem laurowym. Ten preparat wykazuje działanie antybiotyczne, a jednocześnie nie wywołuje podrażnień. Mydło Aleppo możemy wykorzystać nie tylko do kąpieli – zda egzamin też w czasie golenia lub jako szampon do włosów.

Mydło Aleppo – kup w internecie

Mydło Aleppo sprzedawane jest przede wszystkim w lepszych aptekach. Często niestety jego znalezienie okazuje się poważnym wyzwaniem – tym bardziej, że na rynku sprzedawane są także produkty z chemicznymi dodatkami – a te nie są polecane dla ludzi uczulonych. Najlepiej zatem nabyć mydło Aleppo online. Unikniemy tak męczących wędrówek po sklepach, a zarazem zyskamy pewność, że znajdziemy mydło wysokiej klasy.