Mydło marsylskie na polskim rynku

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Uroda

W sprzedaży dostaniemy obecnie mnóstwo kosmetyków do mycia skóry. Spora część naładowana jest konserwantami, detergentami, które podrażniają płaszcz hydrolipidowy. Ekologiczne mydło marsylskie jest zdrową alternatywą dla zwykłych produktów. Gdzie można je dostać i co przesądza o jego nadzwyczajnych przymiotach?

Mydło marsylskie – ekologia na pierwszym miejscu

Skład mydła marsylskiego jest od lat doskonalony, a pochodzi (jak nietrudno wywnioskować) z Prowansji, gdzie tworzone jest w niewielkich przedsiębiorstwach. Mydło marsylskie musi mieć w składzie co najmniej 72 procent komponentów roślinnych. Z reguły są to pozbawione chemii substancje (na przykład olejek migdałowy, palmowy, a nawet lawenda czy irys). Jest ono w 100 % bezpieczne dla organizmu, może być wykorzystywane nawet przez dzieci czy osoby o atopowej skórze. Mydło marsylskie jest niesamowicie przyjazne dla środowiska, bowiem podlega biodegradacji, nie posiada składników zwierzęcych, dlatego jest popularne wśród wegetarian.

Mydło marsylskie – działa nawet na trądzik

Mydło marsylskie wspaniale nawilża skórę, łagodzi stany zapalne, jak również jest używane jako płyn do higieny intymnej. Dzięki jego częstemu użyciu możemy pozbyć się rozmaitych dolegliwości dermatologicznych. Znajdziemy je nie tylko w sklepach z organicznymi kosmetykami, lecz także w sklepach internetowych, gdzie znajduje się zróżnicowany asortyment mydełek w korzystnych cenach. Niezwykłe cechy powodują że miliony osób regularnie wykorzystują mydło marsylskie do higieny całego ciała.