Szampon przeciw łysieniu – aby zapobiec chorobie zawczasu

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Uroda

Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Potrafi rozpocząć się nawet w młodzieńczym wieku, jednak najczęściej pojawia się w okolicach trzydziestego roku życia. W większości przypadków winne są androgeny, które metabolizując się do DHT uszkadzają korzenie włosów. Mężczyźni, którzy nie chcą pozostać biernymi, szczęśliwie nie są zostawieni bez pomocy. Pomocne będą między innymi szampony przeciw łysieniu, które znajdziemy w niemal wszystkich aptekach. Czy warto je wybrać?

Skład szamponu przeciw łysieniu

Szampony przeciw łysieniu dostarczają substancje, które zwalniają przemianę męskich hormonów i tym samym pozwalają ustrzec się uszkodzeń włosów. Podobne działanie mają na przykład dutasteryd oraz finasteryd. Warto natomiast pamiętać, że te związki wpływają na gospodarkę hormonalną – są również używane do kuracji pierwszych symptomów przerostu prostaty. Z tej przyczyny nie powinny używać ich kobiety, bo potrafią spowodować schorzenia hormonalne.

Kuracja szamponem przeciw łysieniu

Nie wolno zapominać, iż kuracja, w której używany będzie szampon przeciw łysieniu powinna przebiegać co najmniej 12 miesięcy. W innym razie nie da oczekiwanych wyników, zaś łysienie będzie wciąż się rozwijać. Opisywane związki nie odbudują również uszkodzonych włosów – potrafią jedynie zaradzić niszczeniu innych. Leczenie wykorzystujące szampon przeciw łysieniu dobrze więc zacząć, gdy wypadanie włosów dopiero się rozwija, a ubytki nie są jeszcze duże.