Wizyta w gabinecie trychologicznym remedium na problemy z łysieniem

Dbanie o zdrowie Uroda

Gdy zauważamy pierwsze oznaki wypadania włosów, najczęściej odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko mężczyzn, ale także coraz częściej pań.

Jak odbywa się badanie chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, za pomocą specjalistycznych urządzeń, posiadających mikroskopijne lupy, ocenić stan skóry głowy, cebulek, budowę włosów. Trycholog musi najpierw precyzyjnie zdiagnozować, co jest czynnikiem sprawczym gubienia owłosienia na głowie, aby doskonale wyselekcjonować rodzaj kuracji. Niestety ciężko przezwyciężyć powody rodzinne, które są najczęstszym czynnikiem wywołującym osłabienie włosów. Następne ważne powody to choroby tarczycy, niewłaściwa pielęgnacja, obciążanie włosów szkodliwymi farbowaniami. Szkodzi nam również używanie szamponów z intensywnie działającymi detergentami.

Jakie kuracje przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Remedium na nasze problemy z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam lekarze mogą podpowiedzieć pacjentom liczne sposoby na wypełnienie owłosienia. Są to kuracje jak najbardziej delikatne, które przynoszą fenomenalne efekty. Mezoterapia igłowa jest najczęściej stosowana i ponadto niezwykle skuteczna. Kuracja gwarantuje widoczne efekty, nie tylko kiedy zmagamy się z uwarunkowanym genetycznie przerzedzaniem się włosów, ale także tym zdeterminowanym niewłaściwą pielęgnacją. Sprowadza się do wstrzyknięcia do mieszków włosowych pełnowartościowych związków oraz mikroelementów, które aktywują cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Warto skorzystać z serii tego typu zabiegów, dlatego, że jedynie stałe zapewnianie skórze aktywnych związków gwarantuje doskonałe wyniki. Już po kilku zabiegach włosy zauważalnie się zagęszczają, są grubsze i lśniące. Jeśli więc chcemy cieszyć się zdrową czupryną – trycholog z pewnością pomoże nam osiągnąć ten cel.