Zabieg wybielania zębów – na czym to polega?

Uroda

Każdy marzy o tym, aby posiadać piękne i śnieżnobiałe zęby. Niestety wypijanie ogromnych ilości kawy, czerwonego wina, herbaty i palenie papierosów sprawia, że zęby zatracają swój doskonały kolor. Na szczęście na chwilę obecną można bez problemu sobie z tym poradzić. Aby znowu móc szczycić się śnieżnobiałym uśmiechem, trzeba skorzystać z wybielania zębów.

Jak wygląda procedura wybielania zębów?

Wybielanie zębów jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym. Oznacza to, że korzystając z wybielania zębów nie powinno obawiać się najmniejszego choćby bólu. Jednak trzeba mieć na uwadze, iż wybielanie przynosi efekty jedynie w wypadku zębów naturalnych. Nie wybiela się implantów, które z upływającym czasem również zmieniają swój kolor. Aktualnie ogromnie popularny jest zabieg wybielania zębów z wykorzystaniem lampy BEYOND. Wybielanie rozpoczyna się od dokładnego sprawdzenia stanu uzębienia. Następnie lekarz dentysta przy pomocy specjalnego szablonu ustala, jaką barwę mają zęby przed wykonaniem zabiegu, a dalej nanosi żel wybielający. Nie ma również przeszkód, by nanieść żel na jeden ząb, który trzeba wybielić. Żel, którego zadaniem jest wybielenie zębów, aktywuje się na skutek działania „zimnego” światła emitowanego przez lampę. Skutecznie przechodzi przez szkliwo, przedostając się aż do zębiny. W efekcie usuwa starannie wszystkie przebarwienia. Na efekty czeka się bardzo krótko – wyraźnie widać je już po 3 zabiegach, z których każdy trwa średnio do dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – nie tylko lampa BEYOND

Oczywiście wybielanie przy pomocy światła nie jest jedyną metoda pozwalającą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów. Używane są także dzisiaj profesjonalne szyny wybielające. Wybielanie wykonuje się także przy pomocy lamp LED. Zabiegi wybielania zębów są w stu procentach bezpieczne – nie należy obawiać się, że w efekcie ich przeprowadzenia ulegnie pogorszeniu kondycja uzębienia. Dzięki wybielaniu można się cieszyć zębami o śnieżnobiałym kolorze.