Jak wybrać dobra armaturę łazienkową?

Urządzanie wnętrz

Armatura łazienkowa to bardzo ważny element wystroju tego wnętrza. Często jednak przy jej zakupie robimy duże pomyłki. Nierzadko zdarza się, że niedawno kupiona bateria już zaczyna się rozszczelniać, trudno ją myć lub pobiera ogromną ilość wody. Większości takich błędów można jednak łatwo uniknąć – należy tylko wiedzieć o kilku najważniejszych radach. Jak więc kupować baterie do łazienki? Na jakie rzeczy wypada uważać, żeby armatura łazienkowa służyła nam długie dziesięciolecia?

Niedroga armatura łazienkowa – czy warto?

W marketach dostępna jest tania armatura łazienkowa, która z pozoru naprawdę przywodzi na myśl produkty uznanych firm. Lepiej nie zawracać sobie nią głowy, gdyż jej klasa jest bardzo niska. Zdarza się, że klienci, którzy wybrali tanią baterię, nawet po paru tygodniach muszą ją naprawić lub kupić nową. Z tego względu więc powinniśmy kupować jedynie armaturę łazienkową renomowanych producentów. Tylko tak zyskamy gwarancję, że wiele wytrzyma.

Armatura łazienkowa – na co uważać?

Bywa też, że nawet armatura łazienkowa wysokiej jakości nie trafia w nasze potrzeby. Przed zakupem danego modelu warto więc zmierzyć umywalkę i według tego wybrać kran – ustrzeżemy się tą metodą problemów z rozlewaniem się wody. Powinniśmy też pamiętać, że krany z jedną głowicą pobierają mniejszą ilość od produktów z dwoma zaworami. Kiedy zatem istotne są dla nas oszczędności, wybierajmy ostatnie produkty. Czyniąc tak jesteśmy w stanie zachować aż dwadzieścia litrów wody na dobę.