Kupujesz fotele biurowe? Koniecznie to przeczytaj

Urządzanie wnętrz

Po ośmiogodzinnym dniu siedzenia przed biurkiem może nas boleć kręgosłup. Szczególnie istotne oczywiście będą ćwiczenia, ale także to nie pomoże, kiedy przed biurkiem pracujemy na niezbyt komfortowym fotelu. Dlatego nie należy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają wszak gwarancję tego, iż kręgosłup nie będzie zmęczony. Fotele biurkowe rzutują również na nastrój załogi – ich odpowiednie dobranie owocuje zwiększoną efektywnością i podniesieniem produktywności pracowników. Jak więc kupować fotele do pracy przy komputerze? Czym może grozić nieudolny wybór tego rodzaju foteli?

Fotele biurkowe – wybieraj te z regulacją siedziska i zagłówka

W dużych biurach bardzo ważna jest funkcja regulacji ułożenia siedziska, zagłówka i podłokietników krzeseł zakupionych do pracy przy komputerze. Powinno się wszak wziąć pod uwagę, że będą ich używać pracownicy o najróżniejszych gabarytach – niżsi mogą narzekać na ból nóg z powodu ich niewłaściwego ułożenia, więksi natomiast na ból pleców po dniu pracy na krzesłach z niewysokim oparciem. Ważna jest dodatkowo stabilność danego fotela biurkowego. Zagwarantuje ją właściwa budowa podstawy – szczególnie taka pięcioramienna. Podczas siedzenia przy komputerze ważne okażą się też podłokietniki, gdyż znacząco usprawnią obsługę klawiatury, aczkolwiek są użytkownicy, przedkładający fotele biurowe bez nich. Z finansowego punktu widzenia wypada zdecydować się na fotele, w których bez trudu da się wymienić kółka, które są często zużywającym się ich elementem.

Niewłaściwy wybór foteli do biura – jakie mogą być skutki?

Najczęściej występującymi dolegliwościami wynikającymi ze złego ułożenia ciała podczas pracy za biurkiem są przede wszystkim dysfunkcje kręgosłupa – tak na odcinku krzyżowym, jak i piersiowym. Trzeba oprócz tego wspomnieć, iż schorzenia mogą dotykać też dłoni – szczególnie przy nieodpowiednim poziomie czy braku podłokietników. Pamiętajmy także, iż nawet starannie ustawiony fotel nie zapewni nam zachowania dobrego samopoczucia – siedzenie przy biurku należy często przeplatać kilkuminutową gimnastyką.