Meble dla szkół

Nauka Urządzanie wnętrz

Specjaliści uważają, że meble szkolne w dużym stopniu wpływają na to, czy nasze pociechy będą mogły bez przeszkód poszerzać swoją wiedzę. Obowiązkiem dyrektorów szkół jest więc, żeby swoim podopiecznym zapewnić jak najlepsze warunki do uczenia się. Wybranie dobrych mebli szkolnych nie jest co prawda najprostsze, jednak jeśli będziemy pamiętać o paru radach, sale szkolne urządzimy tak, by w stu procentach spełniały potrzeby najmłodszych.

Ławki i krzesła – o tych meblach szkolnych nie wolno zapomnieć

Większość chwil w szkole uczniowie spędzają w ławkach – zatroszczmy się o to, by zawsze mieli zapewnione komfortowe warunki. Najważniejsza jest tu proporcja wielkości siedzenia do wymiarów ławki – meble szkolne dobierajmy w ten sposób, by uczeń mógł bez problemu się oprzeć, kładąc całe stopy na podłodze.

Inne meble szkolne – schowki i regały

Oprócz ławek, najważniejszymi meblami szkolnymi są szafki – dzięki nim możemy wydajniej zadbać o dziecięce kręgosłupy, a książki, które uczniowie byliby zmuszeni nosić na plecach, można przechować na miejscu. Takie meble szkolne muszą być głównie solidne – w przypadku dzieci łatwo przecież o uszkodzenie drzwiczek. Postarajmy się również, by rogi mebli były wyposażone w ochraniacze z miękkiego tworzywa.

Barwy mebli szkolnych – to też ma znaczenie!

Solidne i bezpieczne meble szkolne niewątpliwie przypadną do gustu nauczycielom, jednak dla najmłodszych liczy się coś innego – ich wygląd. Bardzo istotne jest więc to, by meble trafiały w gusta naszych podopiecznych – najmłodsi będą zachwyceni, jeśli zaprosimy je do kolorowych ławek.