Piękne i szczelnie zasłonięte okno – plisy

Urządzanie wnętrz

Coraz częściej rezygnujemy z typowych zasłonek, wybierając bardziej oryginalne przysłony na okna, takie jak plisy lub rolety. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego, gdyż ich zalety nie kończą się na interesującym wzornictwie – są bowiem komfortowe i wytrzymałe, zaś użytkownicy zasłon docenią też to, iż nie musimy ich prać. Plisy są dostępne w wielu wersjach, przez co modele dla siebie znajdą wszyscy. Jak więc je kupować? Co sprawdzić, by zakup okazał się dobry?

Jak kupować plisy?

Jak nietrudno stwierdzić, przy zakupie plis w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Powinny być całkowicie dostosowane do wielkości danego okna, co na szczęście nie sprawi nam żadnych problemów. Na rynku znajdziemy różne wielkości i formy plis, przez co dobierzemy je nawet do nietypowych okien. Nie zapominajmy także, że na poddasze powinniśmy kupować plisy z solidniejszego materiału. Pozwoli to nam na zabezpieczenie tego miejsca przed zbytnim nagrzaniem.

Co poza plisami?

Plisy to nie jedyne przysłony okienne, które obecnie dostępne są w sklepach. Miłośnicy oryginalnych pomysłów powinni zwrócić także uwagę na pozostałe, tak samo ciekawe modele. Na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Świetnie chronią przed światłem oraz niechcianymi spojrzeniami, stając się przy tym idealną ozdobą naszego mieszkania. Chociaż w polskich sklepach dostępne są od kilku lat, szybko zdobyły sporo miłośników.