Rolety rzymskie – to warto wiedzieć

Urządzanie wnętrz

Stopniowo odchodzimy od tradycyjnych zasłonek. Zamiast nich montujemy rozmaite przysłony okienne takie jak plisy lub rolety rzymskie. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, ponieważ tego typu produkty okazują się nie tylko wygodniejsze, ale także wydajniej chronią przed światłem. Dlaczego oprócz tego powinniśmy postawić na rolety rzymskie? Jakie mają atuty? Co powinniśmy wiedzieć na ich temat przed ostatecznym wyborem?

Z jakich materiałów produkuje się rolety rzymskie?

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych rolet rzymskich. Są wśród nich modele zrobione z bibuły czy lnu, aż po rolety z jedwabiu. Wiele firm prowadzi też wytwarzanie rolet rzymskich z tkanin wskazanych przez kupującego – pozwala to na zaprojektowanie ich pod kątem wystroju konkretnego mieszkania. Dla osób lubiących oryginalne rozwiązania trafionym krokiem będzie zakup rolet rzymskich zrobionych z materiałów niepalnych lub fantazyjnych tworzyw sztucznych.

Rolety rzymskie dla każdego wnętrza

Mnogość modeli rolet rzymskich sprawia, że z łatwością wyszukamy takie, które będą doskonale prezentować się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych mieszkaniach. Kolejne rolety wyróżniają się wśród pozostałych także systemem sterowania – najczęściej mają zwykły sznurek, rzadziej spotkać można z kolei rolety rzymskie posiadające specjalny zdalnie kierowany silnik na prąd. Rolety rzymskie mogą być także wzmocnione drugą warstwą materiału, co jeszcze lepiej zabezpiecza mieszkanie przed słońcem.