Serwisowanie okien

Urządzanie wnętrz

Co warto wiedzieć o okna serwis Warszawa?

Zużyte okna najłatwiej będzie zwyczajnie wymienić na nowe, jednak często nie jest to możliwe. Zazwyczaj korzystniejszym rozwiązaniem jest naprawa okien – zwłaszcza, że takie usługi są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Gdy mamy przynajmniej minimalne umiejętności majsterkowicza, z odnowieniem okien – zwłaszcza zrobionych z drewna – z łatwością poradzimy sobie sami.

Czy powinniśmy zlecić naprawę okien?

Najczęstszym powodem usterek okien są zepsute zawiasy. Upewnij się, czy nie wystają z nich bolce i czy poruszanie nimi nie sprawia trudności. Ten ostatnia oznaka zazwyczaj zapowiada zapieczenie trzpienia, czego rezultatem bywa wypadnięcie okna z zawiasu – a takich zdarzeń wszyscy wolelibyśmy uniknąć. Trudności mogą wiązać się też ze zużyciem mechanizmu zamykającego – należy upewnić się, czy nie ma zbyt dużego luzu, bo gdy zepsuje się, otworzenie okna okaże się niemożliwe.

Serwis okien drewnianych – w jakich przypadkach warto poprosić specjalistów?

Kiedy wyprodukowane z drewna skrzydła czasy nowości mają już za sobą, jesteśmy w stanie bez problemów je odnowić. Naprawa okien własnym sumptem nie będzie trudna – pod warunkiem, że chodzi jedynie o ich wygląd. Jeśli awarii uległ z kolei mechanizm zamykający, jedynym rozwiązaniem będzie zostawienie tego fachowcom.

Ile zapłacisz za naprawdę okien PCV?

Na cenę usługi decydujący wpływ ma to,o jaką usterkę chodzi. Prosta regulacja położenia skrzydeł nie powinna wynieść nas więcej, niż 40 złotych, jednak naprawa mechanizmu otwierającego oraz zawiasu to koszt mniej więcej 200 PLN. Pamiętajmy, iż skrzydła wyprodukowane z tworzyw sztucznych wymagają okresowej ochrony – naprawa okien PCV to też zatem ich oliwienie i uszczelnianie.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]