Sposób na oryginalne mieszkanie – żaluzje drewniane

Urządzanie wnętrz

Żaluzje poziome od dawna są najczęstszymi przysłonami na okna. Najczęściej wykonywane są z aluminium, jednak ostatnio w sklepach pojawia się mnóstwo tego rodzaju artykułów z odmiennych surowców. Ogromnym uznaniem cieszą się między innymi żaluzje drewniane – klienci doceniają zarówno ich styl, jak i wygodę. Produkowane są najczęściej z abachi oraz innych egzotycznych gatunków drewna. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takich żaluzji? Jakie posiadają dobre strony? W jakich domach dopasujemy żaluzje drewniane?

Plusy żaluzji drewnianych

Większość klientów wybiera żaluzje drewniane ze względu na cechujące je względy wizualne – świetnie wyglądają tak w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, zawsze generując przytulny nastrój. Poza tym są też niezwykle wygodne w użytku – tak jak ich kuzyni z aluminium. Żaluzje drewniane doskonale zabezpieczają przed światłem, zaś promienie ultrafioletowe nie niszczą ich, dzięki czemu przez lata zatrzymują swe właściwości. Dostępne są w rozmaitych wersjach, zatem z łatwością znajdziemy żaluzje dopasowane do konkretnego wnętrza.

Montaż żaluzji drewnianych

Założenie żaluzji drewnianych nie przysporzy nikomu żadnych problemów. Producenci zwykle dostarczają je wraz z systemem mocowania, a nasza praca sprowadza się tylko do wywiercenia w oknie wąskich dziur i zamontowania na nich nośników. Na nich opiera się rynna żaluzji wraz ze sznurkiem do zwijania. Kiedy zaś nie potrafimy zrobić tego samemu, za nieznaczną dopłatą pomoże nam w tym sprzedawca.