Kredyt bez zdolności – w banku czy w firmie pożyczkowej?

Usługi finansowe i rachunkowe

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest spora liczba Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje bankowe zazwyczaj mają odrębne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają ich przyznania. Można jednakże wymienić ogólne warunki, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już zaciągnięte kredyty. Dotyczy to też osób o niewielkich zarobkach albo zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Naturalnie kredytu nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków mają mniej rygorystyczne zasady i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.