Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście ze spirali długów

Usługi finansowe i rachunkowe

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, samochodowy, gotówkowy oraz mieszkaniowy. Na skutek konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.