Kredyt obrotowy – co to takiego?

Usługi finansowe i rachunkowe

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup innowacyjnych maszyn i urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.