Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Usługi finansowe i rachunkowe

Wejdź na flobo.io, aby uzyskać wskazówki jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych błędów nierzadko przydarzających w trakcie tego procesu.

Czy warto wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowana we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca rozlicza poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie spływu należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]