Na czym polega kredyt gotówkowy?

Usługi finansowe i rachunkowe

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy uzyskać tak nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być formą pokrycia poważniejszych wydatków, ponieważ najczęściej jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak klienci o największych dochodach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć aż pół miliona złotych. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co oprócz tego warto na jego temat wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko analizowany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę uzyskać go również klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż tak jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na każdy cel – zarówno na zakup sprzętu RTV, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, iż łatwo wtedy o błędy, a ich efektem okazują się zwykle ogromne finansowe tarapaty. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem niewątpliwie będą więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez większych komplikacji.