Nie wpadnij w spiralę zadłużenia – kredyt konsolidacyjny bez BIK

Usługi finansowe i rachunkowe

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Zagrożenie dla naszej płynności finansowej i problemy z ich spłatą mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nierozważny, zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich przypadkach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań przygotowanych z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele odrębnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalną niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe konsolidują niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może przekładać się na spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By ich uniknąć, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego odszuka on oferty instytucji, które przyznają finansowanie klientom takim jak my, a w razie konieczności zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.