Przegląd kasy fiskalnej

Usługi finansowe i rachunkowe

Posiadanie kas fiskalnych to obowiązek wszystkich handlowców. Maszyny te jednak potrafią ulegać usterkom – a to w razie posiadania tylko jednej kasy może być powodem poważnych problemów. Warto więc w takich przypadkach działać bezzwłocznie, zlecając serwis kasy fiskalnej kiedy pojawią się pierwsze oznaki awarii. Jak dotrzeć do zleceniobiorców takich usług? Ile wydamy podczas naprawy urządzenia?

Awaria? Potrzebny będzie serwis kasy fiskalnej

Z uwagi na prawny obowiązek posiadania kasy fiskalnej, znalezienie firmy parającej się serwisem opisywanych urządzeń nie powinno spowodować jakichkolwiek trudności. Najczęściej możemy wtedy osobę, która jest operatorem kasy. Jeżeli zaś nie jest to wykonalne, warto wejść do internetu – czekają na nas tam anonse setek przedsiębiorstw. Usunięcie awarii nie zajmie dużo czasu, a my otrzymamy także kasę tymczasową.

Obligatoryjny przegląd kas fiskalnej

Obowiązkiem wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być przeprowadzany co najmniej co dwa lata, ale najlepiej zrobimy, przeprowadzając go co 12 miesięcy. Na handlowców, którzy nie pamiętali o przeglądzie, Urząd Skarbowy ma prawo nałożyć dotkliwe grzywny, wynoszące aż dziesięciokrotność pensji minimalnej. Jeżeli prześpimy przegląd, musimy o tym powiadomić urząd – tak zwany czynny żal pozwala wszak ustrzec się dotkliwej grzywny, zamiast której urząd wręczy nam dużo mniejszy mandat lub odstąpi od nałożenia kary.