Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Usługi finansowe i rachunkowe

Zajrzyj tu, aby skończyć poszukiwania kantoru internetowego!

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednakże w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle istotnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocniczych usług lubianych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kto używa kantorów online?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących komfort oraz ogromną swobodę w zarządzaniu funduszami. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby studiujące lub pracujące za granicą. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Nasze dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]