Drony do celów komercyjnych – filmowanie i fotografia

Usługi

Drony stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Ciągle powstają nowe firmy, które oferują rozmaite usługi związane z produkcją filmów z lotu ptaka. Sprawdźmy jakie możliwości dają drony.

Filmowanie i fotografia – kontrola technicznych

Sposób użycia bezzałogowych statków powietrznych jest niezwykle szeroki – dotyczy branż takich jak inwestycje, fotografia, teledetekcja oraz górnictwo. Z reguły z lotu ptaka kręci się filmy marketingowe obiektów (np. pensjonaty), rejestruje imprezy okolicznościowe oraz imprezy sportowe. Bardzo popularne jest również używanie dronów przez agencje nieruchomości, do promocji regionów, przy ocenie rowów melioracyjnych oraz przy kontroli turbin wiatrowych. Innowacyjne drony chronią ludzi i miejsca – wykorzystywane są do wykrywania zagrożeń, do patrolowania wody – od Gdańska aż po Kraków. Za pomocą dronów zyskujemy możliwość tworzenia dokładnych ortofotomap i monitorowania pól. Nowoczesne urządzenia filmują w jakości Full HD oraz robią zdjęcia np. w formacie RAW. Najpopularniejsze urządzenia to m.in. Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – drony patrolują wodę

W Polsce żeby latać w celach zarobkowych potrzebne jest stosowne podstawowe uprawnienie UAVO Bvlos. Wszystkie firmy świadczące usługi wideofilmowania z bezzałogowych statków powietrznych muszą mieć uprawnienia. Aby móc latać nad miastem konieczne jest także zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a dron musi być ubezpieczony. Jeśli w takim razie pragniemy wynająć przedsiębiorstwo zajmujące się wideofilmowaniem z lotu ptaka – sprawdźmy czy gwarantuje odpowiednie uprawnienia. Drony dokumentują rodzinne uroczystości, a produkt ich pracy – nagranie oraz zdjęcia – jest świetną okazją do wzruszeń. Mogą również wypromować biznes – mogą wznieść się na dużą wysokość, a więc warto wykorzystać moc tego specjalistycznego rozwiązania.