Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Usługi

Opróżnianie strychu albo piwnicy, prace w ogrodzie, remont mieszkania, budowa czy też przebudowa domu – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić transportu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.