Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Architektura ogrodów Usługi

Tereny zielone w miastach wymagają szczególnej dbałości – drzewka trzeba regularnie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Kiedy stosuje się frezowanie pni i czy wynajęcie specjalistycznej firmy jest niezbędne? W jaki sposób pielęgnuje się krzewy w miastach? Przeczytaj nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – zdecyduj się na częste przycinanie

Rozdrabnianie gałęzi, cięcia standardowe, montaż wiązań statycznych – wszystkie te czynności pomagają przywrócić terenom zielonym estetyczny wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed spadającymi konarami. Cykliczne przycinanie młodych nasadzeń daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O starsze krzewy też trzeba dbać – martwe konary należy co jakiś czas usuwać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy konary drzewa utrudniają widoczność. Interwencja specjalistycznej ekipy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy połamane drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych nie jest prosta. Bardzo często wycinka drzew wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, ale jest on potrzebny również w celu usunięcia pozostałości po nich. Wtedy warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Stworzone do tego celu maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem wykorzystać na przykład jako surowiec energetyczny.