Jak przebiegają szkolenia dla trenerów?

Nauka Usługi

Branża szkoleń prężnie się rozwija, a usługi trenerów stają się bardziej popularne. Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się podnoszeniem kompetencji zawodowych oraz mentoringiem. Zastanawiasz się jak zostać szkoleniowcem i jak zdobyć potrzebne kwalifikacje? Przeczytaj nasz poradnik.

Szkolenia dla trenerów – fachowe przygotowanie

Coach to zawód wymagający profesjonalnego przeszkolenia. Przedstawiciele tego zawodu często rozwiązują konflikty międzyludzkie, dlatego powinni umieć budować długofalowe relacje. Myślisz, że masz wrodzone umiejętności do pracy w charakterze szkoleniowca? Skorzystaj z kompleksowych szkoleń, na których udoskonalisz posiadane umiejętności. Na rynku znajdziesz mnóstwo kursów dla potencjalnych coachów. Najlepsze wykorzystują zróżnicowane i innowacyjne metody szkoleniowe, na przykład metodę rządu, gry grupowe, dyskusje grupowe, a także burze mózgów. Wybierasz się na kurs? Sprawdź czy dostarcza wiedzy, która pozwala starać się o rekomendację niezależnych instytucji psychologicznych.

Szkolenia dla trenerów – jak zostać szkoleniowcem?

Niezwykle istotnym modułem każdego kursu dla trenera jest tzw. proces grupowy, który zawiera 4 fazy – formowanie się grupy, pojawienie się sporu, konkretyzowanie reguł rządzących grupą oraz finalnie – wspólne wykonywanie zadań. Rzetelny program szkoleniowy uczy także rozwiązywania sporów, pokonywania uczucia agresji i pomaga stworzyć osobisty styl każdego szkoleniowca. Kluczowe są też moduły takie jak budowanie porozumienia z grupą, bezpieczeństwo w grupie i trening zadaniowy. Myślisz o tym jak zostać trenerem? Odpowiednio skonstruowany kurs wskaże Ci kierunek Twojej kariery i nauczy Cię przeprowadzać ciekawe i efektywne szkolenia. Po jego ukończeniu będziesz potrafił dopasować techniki pracy do specyfiki grupy i zawierać skuteczny kontakt.