Kiedy zdecydować się na filmy z lotu ptaka?

Usługi

Z początku wykorzystywano je wyłącznie w armii, gdzie zresztą są używane również aktualnie. Dość szybko przy tym drony polubili także inni użytkownicy. Dotarły do biur inżynierów, geodetów czy policjantów. Nieco potem drony zdecydowali się wykorzystywać także fotografowie oraz kamerzyści – urządzenia te umożliwiły osiągnięcie niezwykłych ujęć bez konieczności wypożyczania śmigłowca. Razem z obniżeniem cen ich zakupu, dronami zaciekawili się także inni – teraz stały się wszak chętnie wybieranymi gadżetami, a najtańsze modele możemy kupić nawet za nieduże pieniądze. Przez specjalistów najczęściej są rzecz jasna wykorzystywane do tworzenia filmów i wykonywania fotografii. Czemu fotografowie tak często je wykorzystują?

Czemu warto zdecydować się na ujęcia z lotu ptaka?

Podstawowym atutem filmów z powietrza, jak już nadmieniliśmy, okazuje się opcja uwiecznienia niezwykłych ujęć bez kosztownego przecież wynajmu śmigłowca. Z tego powodu filmy z drona chętnie zamawiają przedsiębiorstwa parające się produkcją audycji TV. Filmy z lotu ptaka są również często używane w filmach promocyjnych – zwłaszcza, jeśli mają reklamować miejsce. Coraz częściej na filmy z drona decydują się również nowożeńcy, którzy dzięki opisywanej technice zyskują niepowtarzalne fotografie uwieczniające ich ślub. Rzecz jasna jeżeli wybiorą odpowiedniego specjalistę.

Ujęcia z lotu ptaka – koszty

Za tę usługę należy oczywiście zapłacić. Jak wiele? Jest to zależne od wielu czynników – takich jak wielkość projektu, to, czy wymagamy także montażu i miejscowości, w którym będzie wykonana usługa. Powinniśmy wziąć pod uwagę, iż wydatek zależy od liczby lotów dziennie i ilości zrobionych zdjęć, jednak w różnych niestandardowych sytuacjach wydatki mogą być większe. Ceny filmów z drona uzależnione są również od rodzaju drona – tańsze okaże się wypożyczenie quadrocoptera uzbrojonego w obiektyw o standardowych parametrach, a kosztowniejsze drona z obiektywem 4K.