Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Usługi

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach w dobrej cenie.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, jako że to najczęściej pierwsza rzeczywiście poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, że cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. Stąd też rodzice starają się, by ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij od razu jak będzie wyznaczony termin wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą gości we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wówczas, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już nieczęste przypadki. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem ponad setka gości, wobec tego zwykle organizowane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeżeli pragniemy zarezerwować pojemny lokal, powinno się wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszony termin komunii. W okresie komunijnym poważnym problemem może być również zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, toteż warto wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu dań na komunie. Istotne jest też to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następującą później zabawę gości. Zwyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi zatem oferować prześliczne, zadbane pomieszczenia. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, wypada zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. zabawek z motywami militarnymi bądź quada.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]