Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Usługi

Wszystko o nieszczelnych oknach plastikowych

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]