Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Usługi

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim zbyt małe chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i brak szczelności. Co ważne, takie awarie niekiedy wynikają po prostu z nieprawidłowego ustawienia – wówczas wystarczy jedynie przestawić lodówkę. Jeśli jednak źródło awarii tkwi gdzie indziej, konieczna okaże się pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek będzie trafionym pomysłem, a kiedy lepiej nabyć inny produkt?

Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?

Najbardziej podatnymi na usterki częściami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich powodem okazuje się nieprawidłowe używanie urządzenia. Do lodówki nie powinniśmy bowiem chować potraw gorących, zaś otwierając ją należy wiedzieć o tym, by domknąć wnętrze. Kiedy chodzi o lodówki dla sklepów, warto zastosować samozamykacze. Zbyt mała moc silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy powierzając to serwisantów, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od rodzaju awarii. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy czasem będą wyższe. Niemniej jednak cena naprawy popularnych awarii jest zdecydowanie niższa niż nabycie nowego sprzętu.