Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Usługi

Zleć odbiór starych mebli

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych względów. By nie zagracały przestrzeni domu, przeważnie chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Szkopuł jednak w tym, że po pewnym czasie także w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że codzienne korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i domu.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, popsute meble, sprzęt RTV i AGD czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przetrzymanie rupieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują również profesjonalną asystę przy opróżnianiu komórki, poddasza lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne zastosowanie surowca

Stare meble, jeżeli będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać porzucone na składowisku lub zostać spopielone. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów według surowca, z którego były wytworzone, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się one składają, opiera się zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później służą do produkcji kolejnych biurek, stołów i regałów.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]